Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego – 28.10.2018

1. Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła parafialnego. Dzisiaj także spotkanie scholi z panem organistą o godz. 15.oo. Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo. Zapraszamy.
  2. Różaniec w niedziele i w tygodniu po Mszy św. W poniedziałek zapraszam uczniów klasy VII, we wtorek z kasy VIII, w środę z kasy III gimnazjum. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnotę modlitewną a w sposób szczególnym dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. i ich rodzicom, a także kandydatom do bierzmowania.
  3. Spowiedź w tym tygodniu będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godziny oo do 16.55! zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. W kalendarzu liturgicznym:
  5. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Uwielbiamy Boga za wielką rzeszę zbawionych wśród nich mogą być i nasi krewni. Ranna Msza św. o godz. 7.3o. Po sumie o godz. 11.oo procesja na cmentarz      z 5 stacjami. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Jest to także I czwartek miesiąca.
    • W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.3o, o 11.oo z procesją na cmentarz i o godz. 17.oo. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz w przystąpią do spowiedzi i Komunii Św.  i pomodlą się w intencjach Ojca św. mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny od 1 do 8 listopada.

Kartki wspominkowe można składać w kościele do skarbony oraz na tacę. Modlitwa wspominkowa będzie przeprowadzona według kolejności podanej na kopertach.

• I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 17.oo. Po Mszy św. rozmyślanie i różaniec z aktem wynagrodzenia. Spowiedź od godz. 16.oo.Zapraszam.
  • I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszam na Msze św. o godz. 16.oo.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy rodziny z Batorza II:  Serwatków  3 rodziny Pizoniów i Bogdana Sulowskiego..
  2. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.
  3. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  4. W sobotę obył się dekanalny turniej piłki halowej ministrantów. Nasi lektorzy zajęli 3 miejsce a ministranci ze szkoły podstawowej 2. Gratulujemy! Dziękuję panu Wójtowi za pomoc i życzliwość dla młodzieży.

Informacja z NFOŚiGW: