XXV Niedziela Zwykła– 24.09.2023 r.

Dzisiaj

• Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców      o godz. 16.oo.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. oo

• w poniedziałek Msza Św. wotywna o Duchu Świętym godz. 6.45
  • we wtorek Msza Św. wotywna ku czci Św. Stanisława, naszego patrona o godz. 6.45
  • w środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • w czwartek Święto Św. Wacława, męczennika. Godzina Święta od 23.oo do 24.oo.
  • w piątek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w sobotę wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w niedzielę odpust ku czci Św. Aniołów Stróżów. Suma o godz. 12.oo. Proszę o przygotowanie liturgii i procesji. Feretrony róże różańcowe; różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., feretron Matki Bożej  Częstochowskiej kandydaci do bierzmowania. Zapraszam strażaków do uczestnictwa i obsługi procesji.

1. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024.

1. Różaniec wspominkowy za zmarłych w piątek o godz. 19.oo.

1. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz.10.3o

1. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Włostowa odbędzie się w I sobotę miesiąca 7 października – 4 osoby z parafii. Proszę o zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

1. 7 października w dniu, w dniu, który obchodzimy jako dziękczynienie za zwycięstwo odniesione nad turecka flotą pod Lepanto, w Święto Matki Bożej Różańcowej będzie procesja pokuto – błagalna za Polskę, za wszystkich polaków. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w procesji w kościele będą się modlić przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 16.oo. Po procesji Msza Św. i rozmyślanie pierwszosobotnie. Dzień wcześniej rozpoczniemy modlitwę nowennową za Ojczyznę każdego dnia po wieczorowej Mszy Św..

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy rodziny z  Batorz Pierwszego ulica cmentarna.  W poniedziałek proszę       o przemycie posadzki. Proszę o wykoszenie trawy.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.

Przez sakrament Chrztu Świętego do wspólnoty Kościoła zostali włączeni Adam Tupaj z Wólki Batorskiej i Jan Kurczak z Batorza I.