V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2023 r.

Dzisiaj:

• adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.oo

Rozpoczynamy w środę miesiąc maj poświęcony Matki Bożej. Nabożeństw majowe w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.oo w niedziele o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła. O godz. 21.oo dzwony będą nam przypominać o tym szczególnym miesiącu i godzinie wzywając do uwielbienia Maryi.

• w poniedziałek Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła
  • w środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Spowiedź od godz. 17.oo
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania podczas Mszy Św. o godz. 18.oo i nabożeństwa majowego. Wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.                 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 16.3o. Godzina Święta od godz.23.oo do 24.oo
  • w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 16.oo.  Msza Św. za Ojczyznę z odnowieniem aktu oddania Polski NMP o godz. 11.oo.                  Nabożeństwo majowe o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła. I piątek miesiąca – wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.oo. Podczas procesji  ( ulicą słoneczną ) nabożeństwo majowe ok. godz. 20.oo. Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
  • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 11.oo.
  1. Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ich rodziców w przyszłą niedzielę  o godz. 16.oo
  2. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej od Janusza Sulowskiego do Jerzego Tupaja. W poniedziałek proszę o zmycie posadzki. Sprzątanie kościoła  i koszenie trawy  w sobotę także za starą plebanią.
  3. Tygodnik Niedziela i Misyjne drogi ( jako wsparcie dla misji – 7 zł.) na stoliku przy wyjściu z kościoła.