Prośba Kurii Diecezjalnej Modlitwa w intencji powołań

 

Prośba Kurii Diecezjalnej

Modlitwa w intencji powołań

 

Chrystus potrzebuje wciąż nowych kapłanów, aby głosili Dobrą Nowinę, celebrowali Eucharystię, sprawowali sakramenty. Pomni na słowa: „proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk. 10,2), pragniemy błagać Boga o dar świętych powołań oraz odwagę dla młodych ludzi, aby ochotnym sercem odpowiadalina Boże wezwanie.

Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zachęca Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz wszystkich Wiernych Świeckich, aby w trakcie tegorocznej nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w całej diecezji podjęli modlitwę w intencji powołań kapłańskich.Od 19 do 27 maja w każdej parafii powinna być zorganizowana adoracja Najświętszego Sakramentu.Będzie się ona rozpoczynać Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć odmówieniem Nowenny do Ducha Świętego oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

Najświętszej Maryi Pannie, Oblubienicy Ducha Świętego i Matce Kapłanów powierzamy tę, jakże pilną potrzebę nowych powołań do służby Bożej.

 

Ks. dr Roman Janiec

Kanclerz Kurii Diecezjalnej

w Sandomierzu

 

NASZA PARAFIA PRZEŻYWA DZIEŃ ADORACJI W SOBOTĘ 20 maja