Modlitwa za Ojczyznę

W Strachocinie w sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbyła się narodowa modlitwa za Polskę. – Ta modlitwa, która rozprzestrzeni się ze Strachociny na całą Polskę, na wszystkich Polaków, jest modlitwą nade wszystko o wylanie Ducha Świętego – mówił ks. Dominik Chmielewski SDB, który przewodniczył uroczystej Mszy Święte

 

 

MODLITWA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI – PATRONA POLSKI
Święty Andrzeju Bobolo, nasz wielki Patronie! Dziękujemy Wszechmocnemu za to, że do świętych Wojciecha i Stanisława, patronów z początku naszych dziejów, dodał u boku Królowej Polski Ciebie. Twoje życie dopełniło się męczeństwem w krytycznym okresie pierwszej Rzeczypospolitej, a Twoja świętość uznana została przy końcu drugiej Rzeczypospolitej, której odrodzenie przepowiedziałeś. Obecnie w niepodległej Ojczyźnie patronujesz odnowie naszego życia, tak osobistego, jak i społecznego, żeby wzrastała jedność w Polsce, Europie i świecie. Niech Twój patronat zjednoczy nas w miłości przez wiarę w imię Jezusa Chrystusa, Twojego i naszego Pana, który z Ojcem żyje i króluje w jedności Ducha Świętego przez wszystkie wieki wieków. Amen.