XIX Niedziela Zwykła – 08.08.2021 r.

Dzisiaj

  • W tym miesiącu podejmujemy wysiłek troski o trzeźwość. Jest wystawiona Księga Trzeźwości na bocznym ołtarzu Serca Jezusowego. W wieczory sierpniowe o godz. 21.oo apelem jasnogórskim będziemy rozpoczynali modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i o trzeźwość.
  • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.

 

  1. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek Święto Św. Teresy Benedyktyod Krzyża, dziewicy
  • we wtorek Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.     
  • w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w czwartek Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo
  • w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłAna i meczennika. Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia NMP
  • w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.Wieczorem akatyst połączony z różańcem o godz. 20.00 zakończony apelem jasnogórski i procesją wokół kościoła.

 

  1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu.Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Wólki  Batorskiej od Zdzisława Trzcińskiego ( rodziny Krzysztofa Tymińskiego, Krystyna Wcisło, Wiesława Jachury, Mirosława Sobótki) do Zygmunta Czuby. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i wykoszenie trawy.

 

W sobotę związek małżeński zawarli Norbert Krawczyk i Ilona Sulowska.