XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021 r.

Dzisiaj

 • rozpoczynamy miesiąc sierpień, wspominając Powstanie Warszawskie oraz inne wydarzenia związane z historią naszego narodu Miesiąc ten jest naznaczony pielgrzymowaniem na Jasną Górę do tronu Królowej Polski. W tym miesiącu podejmujemy także wysiłek troski o trzeźwość. Jest wystawiona Księga Trzeźwości na bocznym ołtarzu Serca Jezusowego. W wieczory sierpniowe o godz. 21.oo apelem jasnogórskim będziemy rozpoczynali modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i o trzeźwość.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 6.45.
 • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie naszym patronie o godz. 6.45.     
 • w środę wspomnienie św. Jana Vianneya, kapłana, patrona proboszczów
 • I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Spowiedź od godz. 17.oo.                                                           Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo
 • w piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.3o, 11.oo i 18.oo.

I piątek miesiaca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 18.oo.

 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo. Procesja ze świecami około godz. 20.oo ulicą Słoneczną.

 

 1. Dziękuję tym rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy zrobili porządki w kościele i za wykoszenie trawy. Było i więcej niż jedna osoba z rodziny. Dziękuję za zasadzenie kwiatów przed kościołem i w grocie. Dziękuję za ofiarę na kościół.

 

 1. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej od Henryki Trzcińskiej- Krzysztofa Zyśko, Tomasza Sulowskiego,  Józefa Trzcińskiego, Grzegorza Czuby, Sylwestra Nieściur i Adama Szymończyka . Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i wykoszenie trawy.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.