Droga Krzyżowa Dziecka Nienarodzonego

Zabijanie nie narodzonych dzieci w łonach matek jest najboleśniejszą raną Kościoła i narodu” (ks. kard. Karol Wojtyła).

„Troska o dziecko, jeszcze przed narodzeniem, od pier­wszej chwili poczęcia… jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” (ONZ ­2.10.1979 r. – Jan Paweł II).

„Nazywam się milion…” bo tyle wynosiła liczba corocz­nie mordowanych w łonach matek – w katolickiej Polsce… Przyjrzyjmy się jak wygląda droga krzyżowa… ma­łych, bezbronnych istot, których liczba jest tak wielka… Miejmy odwagę towarzyszyć Jezusowi w nich umierają­cemu za nasze grzechy ..

 

Panie, nie narodzone dzieci przeżywają drogę krzyżo­wą wraz z Tobą. Wstrząśnij wszystkimi, którzy ponoszą odpowiedzialność za ich życie: ojcami, matkami, lekarza­mi, pielęgniarkami, czołowymi osobistościami w pań­stwie i rządzie, aby poznali swoje obowiązki wobec Boga, by nadal nie wyzywali Twojej Boskiej sprawiedliwości za te haniebne zbrodnie i sami sobie nie wyrządzali najwię­kszej szkody

O Maryjo, 1`y nasza Matko, jakże właśnie raniły te grzechy Twoje macierzyńskie Serce. Miej litość dla tych najniewinniejszych z Twoich dzieci i powstrzymaj ten morderczy pęd do piekła.

O Matko Miłosierdzia, Ucieczko grzeszników, wsta­wiaj się do Boga o łaskę zmiłowania dla wszystkich odpo­wiedzialnych, by nie poszli na wieczne zatracenie. Amen.