VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

1.Dzisiaj:

• Msza św. dla dzieci przygotowujących się do i Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 16.oo.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19.oo
  • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa w tej intencji będzie obecna w naszych rodzinach. Ofiarujmy także nasze wyrzeczenia i posty. Na ołtarzu bocznym św. Franciszka jest wyłożona Księga Trzeźwości do której można wpisać swoje zobowiązania trzeźwościowe.

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 7.oo
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, naszym o godz. 7.oo
  • w środę rozpoczynamy Święty czas 40 – dniowej pokuty: Wielki Post, który trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.3o, 11.oo i 17.oo. Podejmijmy już dziś postanowienie wielkopostne. Niech będzie więcej modlitwy, wyciszenia oraz pamiętajmy o praktykowaniu postów nie tylko w piątki ale jako ofiarę zadośćuczynienia i wypraszania łask. Trudno wyobrazić sobie przezywanie tego czasu pokuty i nawrócenia bez nabożeństw pasyjnych; Droga Krzyżowa dla dzieci będzie od następnego czwartku o godz. 16.oo dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 17.oo. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym. Od przyszłego tygodnia Adoracja Najświętszego Sakramentu i Krzyża Św. od poniedziałku o godz. 20.3o do 21.3o.
  • czwartek „Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od 23.oo do 24.oo
  • w piątek Wizytacja kanoniczna Bp Krzysztofa Nitkiewicza. Rozpoczęcie w Szkole Podstawowej. Później ks. Biskup odwiedzi 3 chorych i ich rodziny kolonii Batorz, Batorzu I i Ponikwach; kaplicę w Ponikwach , cmentarz oraz spotka się z rodzinami powołanych na plebanii. Następnie Droga Krzyżowa o godz. 16.oo i prezentacja grup parafialnych. Msza św. z przywitaniem przez przedstawicieli parafian i sprawozdaniem ks. Proboszcza.
  • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 15.15. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sumą zmiana tajemnic różańcowych – różaniec.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W czwartek i sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Mariusza Szubartowskiego, Henryka Sulowskiego, Józefa Sulowskiego i Sławomira Krzysztonia, Jana Trzcińskiego, Zofii Michałek, Henryka Michałka, Barbary Wcisło i Henryka Trzcińskiego.

1. Przed wizytacją kanoniczną oraz z obowiązku nałożonego przez Sanepid musimy uporządkować teren wokół ogrodzenia cmentarza. W poniedziałek zapraszam parafian z Batorza I – teren od strony kopca i Batorza II teren od strony stoku. We wtorek Kolonii Batorz i  Ponikw – teren od strony kopca oraz Wólki Batorskiej i Kolonii Wólka Batorska – teren od strony stoku. Proszę o przyczepę i odpowiednie narzędzia.

1. Koła Żywego Różańca z Batorza I proszę o uporządkowanie grobów batorskich proboszczów.

1. Dziękuję bardzo za ułożenie kostki wokół plebanii panom, którzy ofiarowali swój czas, a także panom z Rady Parafialnej za ściąganie pajęczyn w kościele.