II Niedziela Wielkanocna– 28.04. 2019r.

Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.oo „Godzina Miłosierdzia”.

Dzisiaj Radni dokonają 2 zbiórki na remont kościoła. Radni z Wólki Batorskie i Batorza I w poniedziałek.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Głównego patrona Polski. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej
  • w środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tygodniu nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.oo. W niedziele o godz. 20.3o połączone z procesją. Zapraszam dzieci, młodzież      i dorosłych.
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź  z okazji I piątku miesiąca od godz. 17.oo.

Wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.

• W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.3o, 11.oo. i 16.oo. Po Mszy św. o godz. 7.3o odbędzie się okolicznościowa akademia pod pomnikiem. Nabożeństwo majowe z procesją o godz. 20.30 zakończone apelem jasnogórskim o godz. 21.oo. I piątek miesiąca.
  • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.oo. Po Mszy św. nabożeństwo: rozmyślanie, różaniec, modlitwa wynagradzająca i o godz. 20.15 Procesja ze świecami ulicą Słoneczną. Spowiedź od godz. 17.3o.
  • w sobotę z  okazji wspomnienia św. Floriana Msza św. w intencji strażaków o godz. 16.oo.
  • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.oo. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, pasterz diecezji sandomierskiej 13 września o godz. 17.3o.

1. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotęzapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Annę Rugała, Jacka Szymończyka i Sławomira Pizonia.

1. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka: tygodnik „Niedziela” i dwumiesięcznik Miłujcie się” w cenie 5 zł.

1. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wyraziła zgodę na rozbiórkę budynków przy starej plebanii.

1. Proszę o zgłoszenie w tym tygodniu małżeństw, których związku sakramentalne zostały zawarte w 1999 roku , w roku pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza.