VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

         Dzisiaj

 • Światowy dzień Chorego. Na Mszy Św. o godz. 11.oo modlitwa za chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
 • Msza Św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców o godz. 16.oo
 • rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu
 • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.oo

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek Msza Św. wotywna o Duchu Św. o godz. 6.45
 • we wtorek Msza Św. wotywna o Św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 6.45
 • w środę rozpoczynamy 40 – dniowy okres pokuty – Wielki Post. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Przypominam o zachowaniu postu w każdy piątek. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 17.oo. Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. Taca przeznaczona na Ukrainę. Proszę o podjęcie abstynencji od napojów alkoholowych, Księga trzeźwości na bocznym ołtarzu. Codziennie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego koronka do Miłosierdzia Bożego.

PLAN ADORACJI

12.oo – 13.00 Wólka Batorska

13.oo – 14.oo Batorz II, Ponikwy

14.oo -15.oo Kolonia Batorz

15.oo – 16.3o Batorz I

16.oo – 17.oo Kolonia Wólka Batorska.

 • w czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.oo.  Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
 • w piątek droga Krzyżowa i Msza Św. o godz. 17.oo
 • w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.oo.

 

 

 1. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zwraca się z prośbą by w czwartki Wielkiego Postu przeprowadzić adorację Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W ten czwartek w tej intencji ofiarujemy Godzinę Święta.
 2. W piątek przyjadę z posługą sakramentalną do chorych od godz. 10.oo od Kolonii Wólka Batorska.
 3. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny z Kolonii Wólka Batorska. Ofiary na kwiaty składamy w Wielkim Poście na przygotowanie ciemnicy i grobu. Proszę o zmycie posadzki w poniedziałek i posprzątanie kościoła w sobotę.
 4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.