IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

Dzisiaj

 • nie ma Mszy Św. o godz. 16.oo
 • wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter tej wyjątkowej chwili: wspólna modlitwa i czytanie Pisma Św., łamanie opłatkiem i śpiew kolęd. Niech ten opłatek zbliży nas do siebie. Proszę o to, aby o godz. 16.3o w sąsiedztwie przełamać się opłatkiem o czym przypomną dzwony.

 

 1. W tym tygodniu:

W czasie Oktawy Bożego Narodzenia Msze Św. od środy do soboty o godz. 17.oo i 17.45.

 • w poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. W ten dzień sprawuje się 3 Msze Św. jako echo hołdu, złożonego Nowonarodzonemu, wedle kolejności dotarcia do stajenki, przez aniołów, pasterzy i królów. Przed Pasterką kolędowanie ze scholą parafialną. O północy uroczysta Msza Św. Taca z pasterki przeznaczona na Diecezjalny „Fundusz Ochrony Życia”. Msze Św. w ciągu dnia o godz. 7.3o  i 11.oo.
 • we wtorek 26 grudnia Święto Św. Szczepana. Msze Św. o godz. 7.3o i 11.oo. Na każdej Mszy Św. poświęcenie owsa. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Rozpoczynamy Oktawę Bożego Narodzenia zakończoną 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi
 • w środę 27 grudnia Święto Św. Jana, Apostoła. Poświęceni wina na Mszy Św. 17.oo
 • w czwartek 28 grudnia Święto Św. Młodzianków, męczenników. Błogosławieństwo dzieci na Mszy Św. o godz. 17.oo. Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
 • w niedzielę 31 grudnia Święto Świętej Rodziny. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 15.oo. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku o godz. 14.3o. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w tym roku przeżywaliśmy podczas misji świętych w maju.
 • w poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. O północy Msza Św. na rozpoczęcie Nowego Roku, za parafian. W ciągu dnia Msze Św. o godz. 11.oo i 16.oo

 

 1. Zapraszam do rodzinnej modlitwy w kościele, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kościół będzie otwarty do 22.oo.

 

 1. Bóg zapłać za Ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

 

 1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół na Uroczystość Bożego Narodzenia.  Do sprzątania zapraszamy rodziny  z  Batorz Drugiego: od Bożeny Sulowskiej do Daniela Widza  ( tylko strona prawa ). Proszę o zmycie posadzki we wtorek.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.