XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

• adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.oo

• w poniedziałek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Św. o godz. 17.oo  nowenna do Św. Stanisława, naszego patrona
  • w środę wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
  • w czwartek Godzina Święta od 23.oo do 24.oo, indywidualna
  • w piątek wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, kapłana i Towarzyszy
  • w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  1. Zakończyliśmy modlitwę wypominkową. Różaniec wypominkowy będzie pod koniec każdego miesiąca.
  2. Czuwanie na Jasnej Górze w intencji nowych powołań kapłańskich nasz dekanat będzie przezywał z 2 na 3 grudnia. Wyjazd w niedzielę koło 15.oo, powrót w poniedziałek rano. Dla nas jest 4 miejsca. Zapraszam do zgłoszeń.
  3. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 16.oo.
  4. Dziękuję panu Adamowi Mazurowi za troskę o stary cmentarz i inicjatywę odnowienia Krzyża. Wykonawcami było Stowarzyszenie Motocyklistów Wrzesień 39.
  5. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy rodziny z  Batorz Pierwszego: od  Stanisława Wójcika do Bogdana Jakubaszka.  W poniedziałek  proszę o zmycie posadzki kościoła
  6. Kościół ogrzewany. Proszę pamiętać o zamykaniu drzwi.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.