IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022 r.

• nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy Św. o godz. 16.oo
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

Codziennie nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy Św. Roratniej   o godz. 17.oo

• w poniedziałek dzień spowiedzi adwentowej. Spowiedź od godz. 14.oo do 15.3o i od godz. 16.oo do 16.45. Msza Św. z nauką adwentową o godz. 17.oo.  Ponikwy – spowiedź od godz. 10.oo i Msza Św. z nauką adwentową.

Od środy do soboty spowiedź po Mszy Św. od 18.3o do 19.oo.

• we wtorek odwiedzę zgłoszonych chorych od godz. 13.3o. Rozpocznę od Wólki Batorskiej. Proszę o przygotowanie mieszkania: stolik nakryty białym obrusem, krzyż i świece. Proszę o wspólną modlitwę wszystkich domowników z chorym członkiem rodziny.
  • w czwartek Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
  • w piątek ostatnia  Msza Święta roratnia o godz. 17.oo
  • w sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza Św. o godz. 7.oo i nowenna przed Bożym Narodzeniem. W tym dniu zgodnie z naszą tradycją zachowajmy post.

Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter tej wyjątkowej chwili: wspólna modlitwa i czytanie Pisma Św., łamanie opłatkiem i śpiew kolęd. Niech ten opłatek zbliży nas do siebie. Proszę o to, aby o godz. 17.oo w sąsiedztwie przełamać się opłatkiem o czym przypomną dzwony. O północy Msza Św. „Pasterka”.

• W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Przed Pasterką kolędowanie ze scholą parafialną. O północy uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Kanclerza. Taca z pasterki przeznaczona na Diecezjalny „Fundusz Ochrony Życia”. Msze Św. w ciągu dnia o godz. 7.3o  i 11.oo.
  • w poniedziałek 26 grudnia Święto Św. Szczepana. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcenie owsa. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.

1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. Od 28 listopada podejmują w tej intencji post,  modlitwę różańcową i Komunię Św. mieszkańcy Kolonii Batorz.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele i odśnieżanie. Do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Batorza Pierwszego od  Romana Chechlińskiego do Andrzeja Jakubaszka. W poniedziałek proszę o przemycie posadzki i o odśnieżanie chodnika.

1. Proszę o porządki na cmentarzu, nie tylko przy swoim grobie ale na całym terenie. Proszę o zabieranie ze sobą śmieci.

1. Świece wigilijne jako dzieło miłosierdzia znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela z dodatkami..