XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022 r.

Dzisiaj

 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Mówi się, że sierpień to „miesiąc trzeźwości”. Nieprawda, miesiącami trzeźwości są wszystkie miesiące roku. Natomiast Episkopat podkreśla, że jest to „miesiąc abstynencji”. Trzeźwość musimy zachować zawsze, bo upicie się jest grzechem. Natomiast w sierpniu Episkopat zachęca, byśmy podejmowali decyzję niepicia alkoholu, niekupowania i nieczęstowania nim – przypomina ks. Zbigniew Kaniecki.

Codziennie od poniedziałku do soboty apel jasnogórski o godz. 21.oo oraz  różaniec w intencji trzeźwości, o owoce misji świętych i w intencji pokoju. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości.

 • w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
 • we wtorek Msza Św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 6.45
 • środę Msza Św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
 • I czwartek miesiąca. wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłanaPo Mszy Św. o godz. 18.oo adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo.

 • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza Św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.oo
 • w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 17.oo. I sobota miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 17.oo wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i procesja różańcowa ulicą cmentarną przez Batorz II .
 • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.

      

 1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji podejmujemy modlitwę i post. Osoba podejmująca post prosiłbym aby przystąpiła w tym dniu do Komunii Świętej i odmówiła różaniec w tej intencji.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej od Adama Sitarskiego do Arkadiusza Grabosia. W poniedziałek proszę o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy i usunięcie śmieci z lasku.

 

 1. Dziękuję bardzo za wykonane prace przy drzewie na ławki. Panu Wójtowi za organizowanie prac na każdym etapie. Panu Piotrowi Skrzypkowi za cięcie i suszenie desek. Za parce w piątek panom: Batorz Pierwszy: Nieściur Damian – Wójcik Stanisław – Rębisz Mateusz – Pyrak Jacek. Batorz Drugi: Pizoń Mirosław – Kowalski Jarosław – Sobótka Henryk – Zyśko Tadeusz – Szymończyk Piotr – Sulowski Sylwester – Zyśko Łukasz. Kolonia Batorz: Grela Krzysztof, Trzciński Paweł – Dariusz Wójtowicz – Wójcik Dariusz. Wólka Batorska: Michałek Henryk.

    Usługi tartaczne: Wójtowicz Mirosław, Kowalski Bartłomiej.

    Załadunek i rozładunek drzewa: Jakubaszek Józef.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela oraz dwumiesięcznik

 

      Przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła został dziś włączony Nikodem Rozwód z Ponikw.