XII Niedziela Zwykła

Dzisiaj

 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo. Litania do Serca Pana Jezusa podczas procesji po sumie.

 

 1. W tym tygodniu:

Nabożeństwa  czerwcowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.oo.

 

 • w poniedziałek Msza Św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 18.oo
 • we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 • w środę Msza Św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 6.45. Wieczorem Msza Św. Wigilii Uroczystości Narodzenia Św. Jan Chrzciciela o godz. 18.oo
 • w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy Św. o godz. 18.oo. z procesją wokół kościoła do 4 ołtarzy: I  – Wólka Batorska; II – Kolonia Batorz;  III _ Batorz II;  IV – grota MB – Batorz I. Po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci oraz wianków, ziół i kwiatów.

Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo.

 • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszę Św. o godz. 18.oo zapraszam wszystkich przynależących do Wspólnoty Intronizacji NSPJ oraz wszystkich parafian.
 • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 • w niedzielę suma wyjątkowo o godz. 10.3o. Prosimy by przyjeżdżający na sumę pozostawili wolne miejsca na parkingu – strażacy będą kierować ruchem.

        

 1. 3. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji podejmujemy modlitwę i post. Proszę bardzo, aby mieszkańcy Batorza I od Wiesławy Plachy do Zbigniewa Zyśko przygotowali listę chętnych na 30 dni. Osoba podejmująca post prosiłbym aby przystąpiła w tym dniu do Komunii Świętej i odmówiła różaniec w intencji misji. W niedzielę i uroczystości nie będziemy podejmowali postu.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywali Zakończenie Roku Szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do środy od godz. 17.oo do 17.5o. Msza Św. dla Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 8.15.

 

 1. 30 czerwca będziemy przeżywali I rocznicę Intronizacji NSPJ w naszej parafii. Bardzo proszę wszystkich, którzy składali akty Intronizacji na Mszę Św. o godz. 18.oo oraz parafian.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej od Sylwestra Nieściur do Wiesława Jachury. W poniedziałek proszę o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy.

 

 1. 7. Msze Św. w Oktawie Boże Ciała w intencji obfitych zbiorów i za rodziny:

w poniedziałek – Batorz II

w środę – Wólka Batorska.

w czwartek – Batorz I

 

 1. Radę Parafialną zapraszam dzisiaj na godz. 18.oo.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.

 

         

 

             Przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła został włączony dzisiaj Hubert

            Michałek z Wólki Batorskiej.

             

             W sobotę Jubileusz 50 – lecia zawarcia związku małżeńskiego będą przeżywali     

             Marianna i  Czesław Chałabisowie z Kolonii Wólka Batorska.

           

            W sobotę związek sakramentalnym węzłem małżeńskim złączą się Agata Drozd i

            Rafał Janik