Niedziela Męki Pańskiej – 10.04.2022 r.

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.oo.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.. Różaniec w intencji pokoju o godz. 20.oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia do czwartku o godz. 15.oo.

*  rozważanie męki Pana Jezusa i adoracja Krzyża od poniedziałku do środy o godz. 20.3o

*  spowiedź od poniedziałku do środy przed Mszą św. przed nabożeństwem adoracji Krzyża od godz. 20.oo.

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy  i adoracja.                                                                                           Spowiedź od godz. 21:30 do 22:30;

Godzina Święta od 23:00 do 24:00.

ADORACJA od godz. 21.oo w czwartek do godz. 16.oo Wielki Piątek

–  rodziny z  Batorza I  od godz. 20.oo do godz. 14.oo w Wielki Piątek

–  rodziny z Kolonii Batorz od godz. 14.oo do 16.oo

WIELKI PIĄTEK

Dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły.

W tym dniu nie ma Mszy św.

Godzina 15:oo – Godzina śmierci Jezusa. Rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia.

Droga Krzyżowa o godz. 17:00. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do grobu. Po złożeniu Pana Jezusa w grobie:

Gorzkie Żale wszystkie części i rozpoczniemy adorację;

Indywidualna adoracja Krzyża do Liturgii Wielkiej Soboty poprzez przyklęknięcie i modlitwę.

ADORACJA Pana Jezusa w grobie (od godz. 21.oo w piątek do godz. 18.oo w sobotę)

–  rodziny z  Batorza II i Kolonii Wólka Batorska od godz. 21.oo w Wielki Piątek  do  godz.

7.oo w Wielką Sobotę

–  rodziny z Wólki Batorskiej i z Ponikw w Wielką Sobotę od godz. 7.oo do godz.18.oo

Zapraszam strażaków do warty przy Bożym Grobie do Mszy Św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Proszę też o przygotowanie ogniska.

WIELKA SOBOTA

Pan Jezus spoczywa w grobie. Cisza. Dzień skupienia i oczekiwania. Adoracja.

Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 9.oo, 10.oo i 11.oo oraz 11.3o Ponikwy

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:oo.

WIGILIA WIELKANOCY

Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się o godz. 19.3o. proszę o zabranie świec.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze św. – godz. 6.oo rezurekcja za parafian, i o godz.11.oo.

Zapraszam na Mszę Św. rezurekcyjną strażaków, chór, parafian i gości.  Proszę o przygotowanie wcześniej feretronów. Ustawiamy się przed godz. 6:00, przed kościołem.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:oo.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.3o  11.oo  16.oo

Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.  o godz. 19:oo.

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu i za zasadzenie kwiatów parafianom z poprzedniej grupy od Sylwestra Michałka do Mirosława Pizonia. . Do sprzątania zapraszam rodziny z  Batorza II od Marioli Sulowskiej do Kazimiery Hejno Andrzeja Matyska oraz Henryka Widz, Haliny Kryk i Daniela Widz . Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i sobotę a sprzątanie w środę .

1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty go Bożego grobu.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik