Niedziela Męki Pańskiej – 28.03.2021 R.

Dzisiaj.

• Gorzkie Żale o godz. 15.oo
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

W dni powszednie po pierwszej Mszy św. litania do św. Józefa. W środę zakończenie nabożeństw do św. Józefa.

Od poniedziałku do środy rozważanie Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża od  godz. 20.3o  do godz. 21.3o.

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

• Wieczorem Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy  i adoracja do Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę.

Nie możemy zamknąć liturgii do ogladania telewizyjnego więc proszę o domową liturgię w rodzinach, która będzie podana na stronie parafii.

• Spowiedź od godz. 21:30 do 22:30;
  • Godzina Święta od 23:00 do 24:00.
  • ADORACJA

od godz. 21.oo w czwartek do godz. 16.oo w piątek

–  rodziny z  Batorza I  od godz. 20.oo do godz. 12.oo w Wielki Piątek

–  rodziny z Kolonii Batorz od godz. 12.oo do 16.oo

WIELKI PIĄTEK.

Dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły.

W tym dniu nie ma Mszy św.

• Godzina 15:oo – Godziną Miłosierdzia. Rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia;
  • Droga Krzyżowa o godz. 17:00. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św.; przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do grobu. Po złożeniu Pana Jezusa w grobie:
  • Gorzkie Żale wszystkie części i rozpoczniemy adorację;

Indywidualna adoracja Krzyża do Liturgii Wielkiej Soboty poprzez przyklęknięcie i modlitwę.

• ADORACJA Pana Jezusa w grobie (od godz. 21.oo w piątek do godz. 18.oo w sobotę)

–  rodziny z  Batorza II i Kolonii Wólka Batorska od godz. 21.oo w Wielki Piątek-  do  godz. 7.oo w Wielką Sobotę

–  rodziny z Wólki Batorskiej i z Ponikw w Wielką Sobotę od godz. 7.oo do godz.18.oo

WIELKA SOBOTA

Pan Jezus spoczywa w grobie. Cisza. Dzień skupienia i oczekiwania. Adoracja.

• Błogosławieństwo pokarmów w kościele i wokół kościoła o godz. 9.oo, 10.oo i 11.oo oraz 11.3o Ponikwy
  • Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:oo.

WIGILIA WIELKANOCY

• Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się o godz. 19.3o. proszę o zabranie świec.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze św.: godz. 6.oo rezurekcja za parafian, i o godz. 8.3o  11.3o  13.oo

• Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:oo.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.3o  11.oo  16.oo i 17.3o

• Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.  o godz. 11:oo.

1. Spowiedź od poniedziału do środy 30 min. przed Msza św. poranną i przed nabożeństwem adoracji Krzyża od godz. 19.3o.

1. Chorzy 16 osób zgłoszonych w tym 7 z Batorz II. Są jeszcze osoby, które pozostają bez sakramentów. Proszę o zgłoszenia. Do nich z posługą sakramentalną przyjadę w czasie Oktawy Wielkanocy.

1. Ofiara na kwiaty do Bożego – Bóg zapłać.

1. Dziękuję za zrobione porządki. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I: blok i mieszkncy do Sosnówki Wojciecha. Proszę o zmycie posadzki w sobotę po liturgii ( koło godz. 23.oo).

1. W poniedziaek zapraszamy mężczyzn z Batorza II – Kolonii Batorz – Kolonii Wólka Batorska na godz. 9.oo do pomocy przy uporządkowaniu terenu wokół starej plaebanii . Prosimy o zabranie pił i siekier.

W ubiegłymn tygodniu pracowali z Batorza I: Pastucha Sylwester – Michałek Józef – Zyśko Zbigniew – Rebisz Marek – Wójcik Stanisław – Widz Michał – sawicki Henryk – Wójtowicz Mirosław –Boczek Janusz – Boiczek Jerzy – Kozik Bogusław.

Batorz II: Sobótka Henryk

Wólka Batorska: Michałek Henryk.

8. Dziękuję bardzo rodzinie, która zasadziła kwiaty przed kościołem. Organizatorom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i uczestnikom oraz młodzieży KSM za udział w konkursie diecezjalnym w przygotowaniu palmy.