Wydarzenia tygodnia

Dziś, w naszej Parafii, mamy jeszcze jedno Święto.

Pierwszej Komunii Świętej.

Do dziecięcych serc, dziewczynek i chłopców, zapuka sam Jezus Chrystus. Najlepszy Przyjaciel wszystkich dzieci.

Uczyni to po raz pierwszy.

Dlatego jest to niezwykły moment nie tylko dla głównych bohaterów tej uroczystości, ale także dla ich rodziców, chrzestnych, nawet księdza Proboszcza, pani Katechetki czy samego pana Organisty.

Także kochane babcie i kochani dziadkowie poczują mocniejsze bicie serca.

Módlmy się za te WYBRANE DUSZYCZKI, aby zawsze widziały w Chrystusie swego Przyjaciela.

Przyjaciela, którego się kocha, któremu poświęca się dużo czasu, którego się nie obraża, a wręcz pociesza i broni przed atakami innych.

I którego często przyjmuje się do czystego serca, by być z Nim w ciągłej szczerej Komunii Miłości.

Niech ten Dar nie zostanie zmarnowany.

Dar PEŁNEGO uczestnictwa we Mszy Świętej.

Niech zawsze będzie doceniany i często wykorzystywany.

Niech ten Dzień będzie pięknym Początkiem Wzrastania WIARY katolickiej, by później mogła Dojrzeć w Sakramencie Bierzmowania.

Niech Duch Święty przenika te niewinne serca, które dziś przyjmą swego Stworzyciela i Zbawiciela!

To też jest dla nas, Parafian, dobry czas, by podziękować za dar własnej Pierwszej Komunii Świętej.

O szczęście niepojęte BÓG sam odwiedza mnie!

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc równie niezwykły co poprzedni.

Już dziś, dziękujmy za Maj 2020, Maryjny miesiąc. I za wszystkie Litanie loretańskie. Za Chwalcie łąki umajone. Za Apele.

Dziękujmy Maryi, Pięknej Pani, Matce Kościoła, za zniesienie limitów wiernych w kościołach!

To ważny moment. Powrotu. Podzięki.

Kontynuujmy nasze modlitwy o pokonanie koronawirusa, gdyż wielu przez niego ucierpiało i dalej cierpi. Nie tylko na ciele, ale też na duchu.

Wielu zabrał życie. Wielu odebrał najbliższych. Spokój ducha.

Pamiętajmy jednak, że Duch przenika i działa. Uzdalnia i umacnia. Stwarza na nowo i przywraca do życia.

A to ogromna Tajemnica, którą możemy posiąść i doświadczyć tylko w Kościele!

Nie zapominajmy o współodpowiedzialności i trosce o innych. Dbajmy o zdrowie, higienę. Zastosowujmy się do zaleceń rządowych.

Bo to jeszcze nie koniec.

Bądźmy mądrzy, a nie przemądrzali.

Tak więc poniedziałek to 1 CZERWCA 2020.

Czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Wynagradzajmy Mu poprzez gorliwe uczestnictwo w nabożeństwie Litanii.

Łączmy się duchowo ze wspólnotą dla Intronizacji NSPJ.

Już dziś życzę wszystkim nam pięknych ciepłych 30 dni. Pełnych Ducha Świętego i wielu łask Bożych.

A wszystkim Dzieciom, tym mniejszym i większym, a także dzieciom Bożym, życzę Boga w serduszku i sercu, Boga w myślach, marzeniach i planach, Boga w słowach i czynach. Bo Bóg jest sprawcą każdego dobra. Dlatego pierwsze życzę Wam i sobie też ? Pana Boga.

No, i żeby nie było, dużo zdrowia, uśmiechu i słodyczy.

A w czwartek, dodajmy w PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, będziemy obchodzić Święto

Jezusa Chrystusa. Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Jest to dość “młode” święto, wyznaczone, a dokładniej rozszerzone na cały Kościół katolicki przez Benedykta XVI w 2012r.

Obchody mają podkreślać potrzebę świętości życia duchowieństwa oraz pobudzać działania zmierzające do zwiększenia liczby powołań do kapłaństwa.

Dlatego zachęcam nas wszystkich do gorliwej modlitwy za naszych Kapłanów. Za nowo wyświęconych, za przyszłych, w seminariach, za jeszcze bardziej przyszłych, którzy otrzymają powołanie.

Módlmy się za naszego Drogiego Proboszcza, a także za byłych, posługujących w naszej Parafii. Za zmarłych pomódlmy się do Wiecznego Kapłana.

Módlmy się szczególnie za naszych dwóch wspaniałych: Księdza Pawła i Księdza Łukasza.

Chłopcy i mężczyźni, słuchajcie uważnie natchnień Ducha!

Wykorzystajmy do skupienia nabożeństwo Pierwszego Czwartku, które co miesiąc odbywa się w naszej parafialnej świątyni!

Łączmy się duchowo ze wspólnotą Margaretka.

Szczęść Boże, wszystkim!

M.P.