Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

PROSZĘ KORZYSTAĆ Z TRANSMISJI NABOŻEŃSTW Z KOŚCIOŁA

Kościół jest otwarty cały dzień. Możemy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

1.Dzisiaj:

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o oo i Gorzkie Żaleo godz. 15.15
  • Msza św. dodatkowo o godz. 17.3o
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19.oo

POŚWIĘCENIE PALM. Palmy pobłogosławię przejeżdżając po parafii, po sumie o godz. 12.3o z Kolonii Batorz. Koło godz. 12.45 Batorz I- koło godz. 13.10 – Batorz II – koło godz. 13.3o Wólka Batorska i kolo godz. 14.oo Kolonia Wólka Batorska.  Modlitwę błogosławieństwa odmówię na początku każdej miejscowości.

• codziennie  po pierwszej Mszy św. suplikacje
  • od poniedziałku do środy wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.oo do 20.3o; koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo; od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona od godz. 20.3o do 21.3o. Rozpoczynamy od rozważania Męki Pana Jezusa, 15 min. Osobista modlitwa i koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją Krzyża.

• WIELKI CZWARTEK. Dzień ustanowienia sakramentów kapłaństwa i eucharystii. Wieczorem Msza św. Wieczerzy Pańskiej  o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do Liturgii Paschalnej w Wielka Sobotę. Liturgię Wielkiego Czwartku przeniesioną do domu podam na stronie parafii.

Spowiedź od godz. 21:30 do 22:30;

Godzina Święta od 23:00 do 24:00.

ADORACJA

od godz. 21.oo w czwartek do godz. 16.oo w piątek

–  rodziny z  Batorza I  do godz. 12.oo

–  rodziny z Kolonii Batorz od godz. 12.oo do 16.oo

WIELKI PIĄTEK.

Dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie ma Mszy św.

Godzina 15:oo jest godzina śmierci Pana Jezusa nazwana Godziną Miłosierdzia. Rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia;

Droga Krzyżowa o godz. 17:00 . Po Drodze Krzyżowej Liturgii Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św.; przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do grobu. Po złożeniu Pana Jezusa w grobie;

Gorzkie Żale wszystkie części i rozpoczniemy adorację;

Adoracja Krzyża odbędzie się poprzez przejazd z krzyżem przez parafię. Rozpoczęcie z Kolonii Batorz o godz. 20.oo. Adorujemy jak w czasie procesji ze świecami. Szczegóły na stronie parafii.

ADORACJA

(od godz. 21.oo w piątek do godz. 18.oo w sobotę)

–  rodziny z  Batorza II i Kolonii Wólka Batorska od godz. 21.oo do  godz. 7.oo

–  rodziny z Wólki Batorskiej i z Ponikw w sobotę od godz. 7.oo do 18.oo

WIELKA SOBOTA

Pan Jezus spoczywa w grobie. Cisza. Dzień skupienia i oczekiwania. Adoracja.

Pokarmy błogosławimy w domu!

Informacje będą na stronie parafii.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:30.

Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się o godz. 20.oo

• NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze św.: godz. 6.oo rezurekcja za parafian, i o godz. 9.oo  10.3o  12.oo  17.oo i 18.3o

• W poniedziałek wielkanocny msze św. o godz. 7.3o  11.oo  16.oo i 17.3o
  • z posługą sakramentalną do chorych przyjadę po świętach

SPOWIEDŹ:

• od poniedziałku do środy od godz. 18.oo do 20.3o

Proszę o korzystanie z sakramentu pokuty w tym czasie bo innej możliwości nie będzie.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W środę zapraszam rodziny z Kolonii Wólka Batorska: lewa strona oraz rodziny z Kolonii Batorz od rodziny Kozika porodziny Wójcików.