VIII Niedziela Zwykła– 03.03. 2019r.

1. Dzisiaj adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o  godz. 19.oo.

* w poniedziałek Święto Św. Kazimierza , królewicza

* we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie. Rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego

* w środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Przygotowujemy się do najważniejszego wydarzenia naszego zbawienia: męki śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły; jakościowy i ilościowy. Przypominam także o poście w każdy piątek. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.3o, 11.oo i 17.oo. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Caritas.

* I czwartek miesiąca. Adoracja najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich  o godz. 16.3o.   Msza św. o godz. 17.oo.

* w piątek modlimy się w intencji kobiet

3. W okresie Wielkiego Postu:

Droga krzyżowa dla dzieci w ten czwartek o godz. 15.3o w następne o godz. 16.oo

dla dorosłych w piątek o godz. 17.oo

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. . Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo

1. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu od poniedziałku. Zwracam się z prośba o zachowanie trzeźwości w Okresie Wielkiego Postu. Niech to będzie dobry początek do wejścia na drogę trzeźwości młodzieży i dorosłych. Podejmujmy w tej intencji oprócz modlitwy liczne wyrzeczenia i posty.
  2. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Pizonia i Anny Wielgomas.
  3. W czwartek Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy podjęły wycinkę drzew przy starej plebanii. Dziękuję im bardzo za pomoc. Do prac porządkowych, które jak widzimy są konieczne zapraszam parafian: w poniedziałek – Kolonię Batorz, we wtorek – Batorz I, w czwartek – Batorz II i w piątek – Wólkę Batorską i Kolonię Wólkę Batorską. Prace od godz. 9.oo.
  4. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.
  5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się tygodnik „Niedziela”. Zapraszam do czytania.
  6. Przestawicie Rady Parafialnej przedstawią dziś informacje dotyczące stanu i potrzeb przy remoncie kościoła.