XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018

1. Dzisiaj o godz. 20.oo adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
  2. Miesiąc sierpień, to miesiąc trzeźwości. Zachowajmy abstynencję i pamiętajmy w modlitwie o ludziach uzależnionych.
  3. Przypominamy dzieciom i młodzieży  o codziennej modlitwie i udziale we Mszy św. także w czasie wakacji.
  4. Zarządzeniem Ks. Bp Pasterza Diecezji Sandomierskiej po każdej Mszy św. niedzielnej należy zrobić wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie.
  5. W kalendarzu liturgicznym:
    • We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
    • w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.3o 11.oo i 16.oo. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. O godz. 20.30 apel jasnogórski. Odpust w Zdziłowicach.
    • w piątek wspomnienie św. Jacka, kapłana.
    • W przyszłą niedzielę 19 sierpnia na sumie o godz. 12.oo dożynki parafialne i gminne. Proszę o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy  rodziny  Adama Pastuchy Ożogów Ryszarda Pastuchy Sosnówków Wójcików i rodziny z klatki I bloku od GOKu. Prosimy o wykoszeniem trawy wokół kościoła i budynków parafialnych.
  2. Zostały zmechanizowane dzwony. Dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy pomagali przy montażu: Karolowi Trzcińskiemu, panom Łukaszowi Widzowi, Piotrowi Chełstowskiemu, Krzysztofowi Zielonce i innym osobom dobrego serca. W tygodniu dzwony będą uruchomione o godz. 6.3o przed Mszą św. o godz. 12oo i 18.oo. W święta maryjne o godz. 21.oo.
  3. Składam także podziękowania panu Marianowi Greli za prace przy drzewkach i trawniku. Młodzieńcom Jakubowi Pizoniowi i Pawłowi Hałabisowi za pomoc przy rozbiórce ołtarzy. Panu Krzysztofowi Krawczykowi za założenie parapetów. Za organizację pracy na cmentarzu przy usuwaniu drzewa panu Wójtowi oraz panom: Bogdanowi Kozikowi oraz Krzysztofowi Wójcikowi, Sławomirowi Michałkowi ,Michałowi Widzowi, Pawłowi Zarzecznemu, Tadeuszowi Dycha i Robertowi Brodowskiemu.