Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada

1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu dla Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rozpoczęcie o godz. 19.oo zakończenie godz. 20.oo.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:
  •  I piątek miesiąca.  Spowiedź od  godz. 15.00. Msza święta z Komunia św. wynagradzającą o godz. 15.3o
  •  I sobotę miesiąca. Spowiedź od  godz. 15.00. Msza św. i Komunia święta wynagradzająca o godz.15.30.. Po Mszy św. rozmyślanie i różaniec.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny– I Niedziela Adwentu.
  • Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 10.15
  • Po  Każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego sakramentu.

4. Od przyszłej niedzieli zapraszam po opłatki osoby, które posługują przy Ofiary złożone będą przeznaczone na konfesjonał.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę . W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziny Pizoniów, Sosnówków, , Baranów, Jakubaszków.
  2. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.
  3. Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu  z kościoła.
  4. Zmarła Maria Stefanek z Batorza II. Różaniec w poniedziałek o 16.oo; we wtorek o godz.12.oo a Msza św. pogrzebowa o godz. 13.oo
  5. Kalendarz liturgiczny:

W czwartek–  święto św. Andrzeja, Apostoła

Św. Andrzej Apostoł był bratem Szymona Piotra. Razem z nim dzielił trudy pracy rybaka. Ale w swoim życiu szukał czegoś więcej. Był człowiekiem szczerym i szukającym prawdy. Dlatego przyłączył się do uczniów Jana Chrzciciela głoszącego potrzebę nawrócenia. Gdy nad Jordanem od swego mistrza usłyszał, że oto nadszedł Baranek Boży, od razu poszedł za Nim, za Jezusem.

To spotkanie z Jezusem przyniosło w życiu Apostoła dostrzegalny dla innych owoc. Swoją radością ze spotkania z Chrystusem Andrzej dzieli się ze swoim bratem, Szymonem, który także postanowił iść za Mesjaszem. Andrzej, razem ze swoim przyjacielem Filipem, udał się z Panem Jezusem do Kany Galilejskiej, gdzie był świadkiem cudu przemiany wody w wino. Należał do grona uczniów najbliższych Jezusowi. Po cudownym połowie ryb Jezus potwierdził jego powołanie, kierując do niego słowa: “Pójdź za mną”.

Św. Andrzej głosił Ewangelię w Poncie i Bitynii (Azja Mniejsza), w Tracji (dzisiejsza Bułgaria), wreszcie w Grecji, w Epirze i Achai.

Został skazany na śmierć męczeńską, którą poniósł w greckim Pátrai (obecnie Patras), według różnych źródeł, w 62, 65 lub 70 roku.

Rozpięto go na krzyżu mającym kształt litery X. Jest to pierwsza litera słowa „Chrystus” w języku greckim od Χριστός, ‘Christos’ (Pomazaniec). Krzyż został później nazwany krzyżem świętego Andrzeja.

Czczony był głównie w Kościele Wschodnim, którego jest patronem. Na znak pojednania z Kościołem prawosławnym, Ojciec Święty Paweł VI w roku 1964 przekazał relikwię głowy Apostoła Grekom.