Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

Dzisiaj:

• Gorzkie Żale o godz. 15.oo
  • nowenna za Ojczyznę i litania do Św. Józefa o godz. 18.5o
  • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.oo

W dni powszednie litaniado Św. Józefa po Mszy Św. o 6.45 w niedziele.  Koronka do miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.oo

• poniedziałek, wtorek, środa nabożeństwo rozważania Męki Pańskiej i adoracja Krzyża  o godz. 20.3o

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. Modlitwie będzie przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu ks. Michał Powęska. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy  i adoracja. Spowiedź od godz. 21:00 do 22:30;

Godzina Święta od 23:00 do 24:00.

ADORACJA

• rodziny z  Batorza I  od godz. 20.oo do godz. 14.oo w Wielki Piątek
  • rodziny z Kolonii Batorz od godz. 14.oo do 16.oo

WIELKI PIĄTEK

Dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły.

W tym dniu nie ma Mszy św.

Godzina 15:oo – Godzina śmierci Jezusa. Rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia.

Droga Krzyżowa o godz. 17:00. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie   do grobu.  Po złożeniu Pana Jezusa w grobie:

• Gorzkie Żale trzy części i rozpoczniemy adorację;
  • Indywidualna adoracja Krzyża do Liturgii Wielkiej Soboty poprzez przyklęknięcie, ucałowanie i modlitwę.
  • adoracja dzieci o godz. 10.oo
  • adoracja kandydatów do bierzmowania godz. 21.00 – 22.oo
  • spowiedź od godz. 22.oo do 23.oo

ADORACJA Pana Jezusa w grobie

• rodziny z  Batorza II i Kolonii Wólka Batorska od godz. 22.oo w Wielki Piątek do godz. 7.oo w Wielką Sobotę
  • rodziny z Wólki Batorskiej i z Ponikw w Wielką Sobotę od godz. 7.oo do godz.18.oo

Zapraszam strażaków do warty przy Bożym Grobie do Mszy Św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Proszę też o przygotowanie ogniska.

WIELKA SOBOTA

Pan Jezus spoczywa w grobie. Cisza. Dzień skupienia i oczekiwania. Adoracja.

Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 9.oo i  10.oo oraz 11.oo Ponikwy

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:oo.

WIGILIA WIELKANOCY

Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się o godz. 19.3o. proszę o zabranie świec.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze św. – godz. 6.oo rezurekcja za parafian, i o godz.11.oo.

Zapraszam na Mszę Św. rezurekcyjną strażaków, chór, orkiestrę, parafian i gości.  Proszę o przygotowanie wcześniej feretronów. Ustawiamy się przed godz. 6:00, przed kościołem.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 19:oo.

Poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.3o  11.oo

Nowenna do Bożego Miłosierdzia  o godz. 19:oo.

3. Do chorych z posługą sakramentalną przyjadę w poniedziałek od godz. 9.oo, od Kolonii Batorz

4. Spotkanie ministrantów w środę o godz. 18.oo.

5. Za ofiary złożone na kwiaty do grobu – Bóg zapłać.

6. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny od Stanisława Szymończyka do Arkadiusza Grabosia.