Eucharystia

Przed tak wielkim SakramentemParafia Batorz - Boże Ciało 2020
Upadajmy wszyscy wraz,
Niech przed Nowym Testamentem
Starych praw ustąpi czas.
Co dla zmysłów niepojęte,
Niech dopełni wiara w nas.
Bogu Ojcu i Synowi
                                              Hołd po wszystkie nieśmy dni.
niech podaje wiek wiekowi
Hymn triumfu, dzięki, czci.
A równemu im Duchowi
Niechaj wieczna chwała brzmi.
Amen.

Otwórz oczy! Otwórz uszy! Otwórz serce. Abyś zobaczył to, co niewidzialne. Abyś uwierzył! Abyś doświadczył! Bóg pragnie, abyś ty, właśnie ty, doświadczył tej żywej, cudownej, boskiej obecności w Najświętszym Sakramencie. Abyś sercem poczuł bicie Jego Serca! Aby ogarnęła ciebie Jego rzeczywistość wypełniająca cały kościół! Aby moc bijąca z Najświętszego Sakramentu objęła ciebie, aby miłość wylewająca się z tego cudownego Ciała dotknęła twej duszy i ją przeniknęła! Bóg chce napełnić ciebie swoim pokojem. Popatrz sercem. Zobacz ten blask oślepiający, bijący z Najświętszego Sakramentu! Poczuj siłę, jaka z Niego wychodzi. Oczami duszy zobacz Boga w tym niewielkim opłatku. Niech w twoich oczach ta biała, mała Hostia ożyje! A wtedy doświadczysz cudu. Wtedy spotkasz się prawdziwie z Bogiem. Wtedy prawdziwie poczujesz Jego dotknięcie. Wtedy prawdziwie Jego obecność porwie twoje serce. Twoja dusza uniesiona szczęściem wyśpiewywać będzie hymn miłości swemu Stwórcy. Wtedy zobaczysz wokół siebie aniołów adorujących Boga pod tą postacią. Wtedy rozpoznasz świętych klęczących u Jego stóp. Wtedy Świat Ducha, który cały wielbi Boga, będzie dla ciebie otwarty. A Bóg ujmie twą duszę w swoje dłonie i przytuli mocno do Serca.