IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r.

Dzisiaj

 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo. Zapraszam rodziny z Batorza I, które przeżyły czas nawiedzenia obrazu   Chrystusa Króla

        W tym tygodniu:                                                                   

 • w poniedziałek Msza Święta wotywna o Duchu Św. o godz. 6.45
 • we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.  Różaniec za polecanych w wypominkach o godz. 20.oo. Msza Św. za dusze czyśćcowe  w poniedziałek i wtorek o godz. 6.oo
 • w środę Msza Święta wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
 • w czwartek  Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji Matki Bożej Gromnicznej.  Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 17.oo. Na każdej Mszy Św.  błogosławieństwo świec.  Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona na Wspólnotę Sióstr Klarysek Sandomierzu.  Ten dzień jest także przeżywany jako Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu.                                                                                                                                                                                                                                                                  I czwartek miesiąca – po Mszy Św. adoracja w intencji powołań. Spowiedź od godz. 16.oo do 16.45. Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
 • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 15.3o. Msza Św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.oo.  Wspomnienie Św. Błażeja, męczennika . Uważany jest za opiekuna zwierząt domowych, czci się go także jako patrona od chorób gardła i krwotoków. Błogosławieństwo jabłek i  świec.
 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.oo.        Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.oo.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Św. z racji wspomnienia Św. Agaty błogosławieństwo chleba, soli i wody. Za wstawiennictwem Świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.
 1. W czwartek w Święto Ofiarowania Pańskiego Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci starszych i młodszych.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Batorza Drugiego od Zbigniewa Pizonia do Jana Jakubaszka. Rozbieramy szopkę.              W poniedziałek proszę  o przemycie posadzki .

 

 1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik Niedziela.

 

DEKANALNY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

rozpoczyna się 19 lutego godz. 18.oo w Modliborzycach.