I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

Dzisiaj

 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

 Rozpoczynamy Czas adwentowego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwent  (z łac. adventus – przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.
Adwent składa się z dwóch odrębnych okresów:
1. czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia);
2. czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.

 

W czasie Adwentu przeżywamy Msze Święte roratnie, które będą o godz. 17.oo

 

 • we wtorek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP w dni powszedni przed Mszą Św. o godz. 16.45
 • w środę Święto Św. Andrzeja, Apostoła
 • I czwartek. Modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania. Adorację po Mszy Św. o godz. 17.oo  poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

Godzina Święta od 23.oo do 24.oo

 • I piątek. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy Św. o godz. 17.oo nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • I sobota. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy Św. o godz. 17.oo nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego
 • II Niedziela Adwentu. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

             Spowiedź w tym tygodniu codziennie od godz. 16.oo.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszam na Mszę Św. w niedzielę  11 grudnia o godz. 16.oo.

 

 1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. Od 28 listopada proszę w tej intencji o post, modlitwę różańcową i Komunię Św. mieszkańców Kolonii Batorz.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Batorz Pierwszego od Adama Pastuchy do Dariusza Śmiałek. W poniedziałek proszę        o przemycie posadzki.

Następnie od 5 grudnia: Lecznica, Bogumiła Regmunt i Piotr Sobótka.

od 12 grudnia: od Jacka Brodowskiego do końca prawej strony.

przygotowują kościół na Boże Narodzenie: od Romana Chechlińskiego do Andrzeja Jakubaszka.

 

 1. Proszę o porządki na cmentarzu, nie tylko przy swoim grobie ale na całym terenie. Proszę o zabieranie ze sobą śmieci.

 

 1. Świece wigilijne jako dzieło miłosierdzia znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Cena 15 zł.

 

 1. Ofiary składane z okazji wypominek odczytam za tydzień. Za tydzień będzie już można roznosić opłatki – ofiary przeznaczymy także na remont dachu.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.