III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022 r.

Dzisiaj

• zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się w intencji: papieskiej- aby ludzie młodzi, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie; parafialnej – za Ojczyznę, o nowe powołania i za nasze rodziny, aby były miejscem wzrastania w wierze.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.3o.
  • nabożeństwo majowe z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 20.3o zakończone apelem jasnogórskim

Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony uwielbieniu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 20.3o w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo. Codziennie             o  godz. 21.oo dzwony będą nam przypominać o tym miesiącu i wzywać do apelu jasnogórskiego.

*   w  poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

*   we wtorek Uroczystość Najświętszej Mary Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i

20.oo. Po sumie odnowienie milenijnego aktu oddania Polski NMP

*   w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

*   I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Spowiedź od godz. 17.oo

Godzina Święta od godz. 23.00 do 24.oo

*   I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.oo.

Święto Św. Apostołów  Filipa i Jakuba.

*   I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza

Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.oo. Procesja ze

świecami ulicą Słoneczną koło godz. 20.oo

*   IV niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpocznie tydzień modlitw

o  nowe powołania. Na Mszy Św. o godz. 16.oo modlimy się w intencji strażaków.

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół do uroczystości niedzielnej. Do sprzątania zapraszam rodziny z  Batorza II od Jarosława Zyśko do Jarosława Kowalskiego. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

1. Jutro prosimy strażaków z Wólki Batorskiej o wycięcie otrzymanych od Wód Polskich dębów oraz mieszkańców do pomocy na godz. 9.oo. Także jutro prosimy o uporządkowanie ściętych drzew mieszkańców Batorza I i strażaków. Bóg zapłać za wycinkę.
  1. Odpust parafialny ku czci św. Stanisława bm w poniedziałek – suma o godz. 11.oo

6. W maju zostaną rozebrane organy i remont będzie trwał do Wielkanocy.