XVI Niedziela zwykła – 18.07.2021 r.

Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

Dzisiaj

• adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.

W dni powszednie po pierwszej Mszy św. będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa. Zapraszam do odmawiana tej litanii i uwielbienia Krwi naszego zbawienia w codziennej modlitwie.

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 6.45.
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie naszym patronie o godz. 6.45.
  • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45.
  • czwartek Święto św. Marii Magdaleny

Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

• w piątek Święto św. Brigidy, patronki Europy
  • w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w niedzielę sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Edward Frankowski na Mszy św. o godz. 11.oo. Jest to także dzień imienin Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza. Po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów. Z okazji można będzie złożyć ofiary na misje ( samochody dla misjonarzy )

1. Dziękuję grupie z minionego tygodnia za porządki w kościele i wykoszenie trawy. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania. Prosiłbym o przemycie posadzi w poniedziałek i wykoszenie trawy.

1. Młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania rozpoczyna spotkania przygotowujące: wtorek godz. 19.oo.

1. Taca z ostatniej niedzieli na ubezpieczenie kościoła wynosiła 2330 zł. Bóg zapłać.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.

Związek małżeński w sobotę zawarli Kamil i Ilona Krawczyk.