Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020 r.

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj.

• Msze św. o godz. 8.oo i 11.oo
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  • wspominamy także św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Dziękujemy serdecznie za posługę w naszej parafii Panu Organiście, Chórowi i Scholi. Niech doświadczają na co dzień orędownictwa św. Cecylii.

Msze św. wspominkowe i różaniec o godz. 17.oo:

poniedziałek – Batorz I od Wiesławy Placha do Zbigniewa Zyśko

wtorek – Batorz I od ulicy cmentarnej do końca

środa  – Batorz II

czwartek – Wólka Batorska

piątek – Kolonia Batorz i Kolonia Wólka Batorska

sobota – Msza św. za zmarłych na przestrzeni ostatniego roku do listopada 2019  – godz. 17.oo.

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust – zupełny przez cały miesiąc listopad.

Podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga  oraz wypełnią inne, zwykłe warunki:  przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego

Dziękuję tym wszystkim, którzy przez miesiąc listopad uczestniczyli w różańcu za zmarłych. Panu organiście za prowadzenie różańca.

• we wtorek wspomnienie św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
  • w środę Msza św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
  • czwartek „ Godzina Święta” od godz. 23.oo do 24.oo
  • w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny od Adwentu. Msze św.  o godz. 7.3o 11.oo i 16.oo. Będzie można już zaopatrywać się w świece wigilijne i opłatki, które będą poświęcone na pierwszej Mszy św. Przypominam, że Msze św. roratnie w czasie Adwentu odbywają się w dni powszednie. Rekolekcje adwentowe przewidziane są na III niedzielę .

1. Dziękuję za zrobione porządki. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: od Janusza Zyśko do Maksymiliana Michałek.

1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik: Niedziela.

Dziękuję także tym, którzy w czasie mojej choroby wspierali mnie swoją modlitwą. Dziękuję lekarzom i wszystkim, którzy pamiętali i pomagali w różny sposób. Dziękuję księżom z dekanatu za posługę liturgiczną. Bóg zapłać. Proszę o modlitwę za wszystkich chorych.