Święta inne niż wszystkie

Parafia Batorz - Niedziela Palmowa

“Czas Wielkiego Postu w 2020 roku –  trudny, inny niż zwykle – dający do myślenia… Kiedy panowała ogólnoświatowa pandemia COVID 19, wierni w parafii Batorz przebywali w izolacji, większość z nich nie mogła uczestniczyć w nabożeństwach wówczas proboszcz parafii ks. Zbigniew Swatek podjął inicjatywę, aby każdy mógł spotkać się z Panem Jezusem eucharystycznym.

Odbyły się trzy takie spotkania:

W V niedzielę Wielkiego Postu tj. 29.03.2020 r. odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna, podczas której proboszcz w godzinach wieczornych (20.15 – 23.00) przejeżdżał przez całą parafię (od Kolonii Batorz do Ponikw). W czasie procesji wierni zapalili świecie w swoich domach oraz odmawiali różaniec gromadząc się przy swojej posesji. W wyznaczonych miejscach odbyło się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Kolejny przejazd to Niedziela Palmowa 05.04.2020r. Inna niż zwykle. Cisza…Kapłan przejeżdżający przez parafie święcący palmy, a my wszyscy przy swoich domach.

Następne spotkanie nastąpiło w Wielki Piątek, kiedy to wzorem poprzednich przejazdów odbyła się wieczorna Adoracja Krzyża. Pomimo silnego wiatru i chłodu ksiądz wraz z panem organistą przejeżdżali przez parafię, by ukazać piękno i wielkość tajemnicy Krzyża Pana Jezusa i uzyskane dla nas przez ten Krzyż zbawienie.

Dla parafian było to niecodzienne, podniosłe wydarzenie, jednoczące całą wspólnotę, dzięki któremu mimo panującej sytuacji mogli odczuć bliskość Pana Jezusa, co niejednokrotnie było powodem wzruszeń.”