III Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 9 marca po raz trzeci w naszej parafii. EDK rozpocznie się o godz. 19:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Batorzu. Po jej zakończeniu zebrani uczestnicy zostaną podzieleni na (10-15) osobowe grupy – można też utworzyć swoją grupę. Grupy wyruszać będą w określonych odstępach czasowych.

Około 14 kilometrowa trasa biegnie polnymi drogami, ścieżkami leśnymi, po części wzdłuż lokalnych dróg, pokonywana będzie nocą w ekstremalnych warunkach.

W czasie drogi obowiązuje zasada milczenia z wyjątkiem stacji Drogi Krzyżowej. Przed wyruszeniem, każda z grup otrzyma materiały do rozważania. Każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy (odpowiednie obuwie, płaszcz przeciwdeszczowy, latarkę, odblaski, można zabrać kije do Nordic Walking (bardzo pomocne w terenowej wędrówce).

Każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.

Droga Krzyżowa zakończy się indywidualną modlitwą w kościele w Batorzu.

EDK odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Zapisy pod numerem telefonu: 661-958-320