XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2024

         Dzisiaj:

 • zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby stawał się widzialnym znakiem współczucia i nadziei   Intencja parafialna: za Ojczyznę, o nowe powołania i błogosławieństwo w pracach żniwnych
 • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.oo

 

 1. W tym tygodniu: 

Przeżywamy miesiąc lipiec poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Modlitwa do Krwi Chrystusa po Mszy Św. o godz. 6.45. W niedziele podczas adoracji.

 • w poniedziałek wspomnienie św. Jan z Dukli, kapłana
 • we wtorek Msza Św. wotywna o Św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 6.45
 • w środę Msza Św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
 • w czwartek Święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy

Godzina Święta od godz.23.oo do 24.oo

 • w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa męczennika
 • w sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

 1. Dziękuję rodzinom, które przygotowywały kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny z Batorza Pierwszego od Mateusza Mudraka do Michała Widza do Jana Brodowskiego. W poniedziałek proszę  o zmycie posadzki  i w sobotę  o sprzątanie i koszenie trawy wokół starej plebanii.
 2. Tygodnik Niedziela na stoliku przy wyjściu z kościoła.