X Niedziela Zwykła – 09.06.2024

Dzisiaj:

 • adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 20.oo

 

 1. W tym tygodniu: 

Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy Św.  o godz. 18.oo.   

 • w poniedziałek Msza Św. wotywna do Ducha Świętego o godz. 18.oo
 • we wtorek wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła
 • w środę Msza Św. wotywna o MB Nieustającej pomocy o godz. 18.oo. 25 rocznica wizyty Św. Jana Pawła II w Sandomierzu
 • w czwartek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. 13 rocznica nominacji ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza na Pasterza Diecezji Sandomierskiej

Godzina Święta od godz.23.oo do 24.oo

 • w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa męczennika

 

 1. Rocznica I Komunii Świętej w przyszłą niedziele o godz. 11.oo
 2. Spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek i środę o godz. 16.3o.
 3. W piątek odwiedzę chorych z miesięczną posługą sakramentalna od godz. 9.oo. Rozpocznę od Kolonii Wólka Batorska.
 1. Dziękuję rodzinom, które przygotowywały kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny z Batorza Pierwszego od  Wiesławy Placha do Bogusława Kozika. W poniedziałek proszę o zmycie posadzki i w sobotę o sprzątanie i koszenie trawy.
 2. Radę Parafialną zapraszam w przyszłą niedzielę na godz. 18.oo
 3. Z okazji błogosławieństwa pól składaliśmy ofiary, które przeznaczymy na renowacje elewacji zewnętrznej kościoła. Bóg zapłać.
 4. Tygodnik Niedziela na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na 15 czerwca do Sandomierza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, w czasie którego będziemy dziękować Panu Bogu za każde małżeństwo i rodzinę naszej diecezji oraz uczcimy 25.rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. O godzinie 11.00 wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny spod figury św. Jana Pawła II na Błoniach Sandomierskich. Na placu przy Katolickich Szkołach im. św. Jadwigi Królowej o godzinie 12.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, po niej wręczenie pamiątkowych błogosławieństw dla małżonków jubilatów, koncert papieski, a następnie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci, jak np. park dmuchańców, poczęstunek (bigos, kiełbaski z grilla).

W sobotę pożegnaliśmy Kazimierę Widz  z Ponikw.