IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024

         Dzisiaj:

 • trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała; po sumie procesja eucharystyczna i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem znajdowali w krajach, które ich przyjmą gościnę i nowe możliwości życia. Intencja parafialna: o pokój, za Ojczyznę i o nowe powołania
 • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.oo

 

 1. W tym tygodniu: 

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.oo.

Msze Św. o błogosławieństwo dla rodzi i w pracy oraz o urodzaje o godz. 18.oo:

w poniedziałek – Kolonia Wólka Batorska

we wtorek – Kolonia Batorz

w środę – Batorz II

 w czwartek – Batorz I

     

 • w poniedziałek wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
 • we wtorek nowenna do Św. Stanisława o godz. 17.45, Msza Św. wotywna ku czci naszego patrona o godz. 18.oo
 • w środę wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa męczennika.
 • I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. Zakończenie Oktawy Boże Ciało. Msza Św. z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy o godz. 18.oo. Po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci i wianków oraz ziół. Godzina Święta od godz.23.oo do 24.oo
 • I piątek miesiąca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Św. w intencji Wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz o rozszerzenie wspólnot o   18.oo
 • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca we wtorek i środę od godz. 17.oo
 1. Dziękuję rodzinom, które przygotowywały kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny z Kolonii Batorz od  Dariusza Wójtowicza do końca. W poniedziałek proszę o zmycie posadzki i w sobotę o sprzątanie i koszenie trawy.
 2. Tygodnik Niedziela na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie odbędzie się 8 czerwca.

W Sandomierzu w ramach trwającego Roku Rodziny 15 czerwca odbędzie się Diecezjalne spotkanie rodzin. Początek o godz. 11.oo na Placu Papieskim, skąd w Marszu dla Życia i Rodziny przejdziemy pod Szkoły Katolickie im. św. Jadwigi Królowej, gdzie o godz. 12.oo sprawowana będzie Msza św.

Dzisiaj przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła został włączony Stanisław Szczuka  z Ponkiw.   W środę pożegnaliśmy Mariannę Kozik z Batorza Pierwszego.