Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

         Dzisiaj:

 • Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Św. o godz. 11.oo
 • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.15
 • nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 20.3o
 • dzień matki

 

 1. W tym tygodniu: 

Nabożeństw majowe w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.oo. W piątek zakończenie nabożeństw.  W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.oo a w niedziele o godz. 20.oo  podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

     

 • w poniedziałek Msza Św. wotywna o Duchu Św. o godz. 18.oo
 • we wtorek Msza Św. wotywna ku czci Św. Stanisława, naszego patrona o godz. 18.oo
 • w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 7.3o i 11.oo z procesją eucharystyczną. Godzina Święta od godz.23.oo do 24.oo

Uroczystość Bożego Ciała jest wyznaniem wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Jest to także, publiczne uwielbienie Jezusa w procesji eucharystycznej.  Procesja po sumie. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków, Koła Żywego Różańca do feretronów:  kandydatów do bierzmowania do feretronu Serca Pana Jezusa, chór, scholę i orkiestrę a także strażaków do baldachimu oraz zabezpieczenia procesji. Procesja w kierunku Kolonii Batorz.

Ołtarze przygotowują:

I   przy placu rodziny Nieściur – Batorz I

II  przy Krzyżu na końcu Batorza I – Batorz II

III   przy rodzinie Drozdów – Kolonia Batorz pierwszych 10 numerów od Janusza Kozika

IV   przy pomniku obok kościołaWólka Batorska

Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. W tych dniach modlimy się o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców i urodzaje: w piątek – Wólki Batorskiej

 • w piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. i nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.oo. Jest to także dzień dziecka, modlimy się w ich intencji.
 • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Wymiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 11.oo oraz procesja eucharystyczna.
 • Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają swój Biały Tydzień, który zakończą w przyszłą niedzielą otrzymaniem obrazków komunijnych. Rodzice złożyli dar ołtarza – ołtarzyk pod feretron Matki Bożej Częstochowskiej.

 

3. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają swój Biały Tydzień, który zakończą w przyszłą niedzielą otrzymaniem obrazków komunijnych. Rodzice złożyli dar ołtarza – ołtarzyk pod feretron Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Zakończyliśmy procesje błagalne z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Ofiary złożone będą przeznaczone na odnowę elewacji zewnętrznej kościoła.

5. II Diecezjalne Spotkanie Apostolatu Margaretka w Sandomierzu 1 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.oo. Wyjazd wspólny z parafią Błażek i Aleksandrówka autokarem. Plan szczegółowy na tablicy ogłoszeń.

6. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy przygotowywali kościół na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania zapraszamy rodziny z Kolonii Batorz od  Jerzego Michalczyka. W środę proszę o zmycie posadzki i w sobotę o sprzątanie i koszenie trawy.