Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

         Dzisiaj

 • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.3o
 • nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła o godz. 20.3o

 

 1. W tym tygodniu:

w dni powszedni nabożeństwa majowe po Mszy Św. o godz. 18.oo. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa.

  

 • w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 18.oo. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.oo.
 • w środę Święto Nawiedzenia NMP
 • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. I czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. Spowiedź od godz. 17.oo.Modlimy się w intencji dzieci. Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
 • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.3o. Wspomnienie bł. męczenników Sadoka i towarzyszy
 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.3o. Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo, procesja ulica cmentarną. Wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
 • w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I niedziela miesiąca- adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. Zmiana tajemnic różańcowych po sumie. Na Mszy Św. o godz. 16.oo rozpoczniemy uroczystości z okazji Dnia Strażaka z udziałem strażaków z Gminy Batorz.

 

 1. Ofiary z błogosławieństwa pól będą przeznaczone na remont plebanii i fotowoltanikę w kościele.

 

 1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu. Do sprzątania zapraszam  rodziny z Wólki Batorskiej od Henryka Michałka do Mariana Siwka. We  wtorek  proszę  o przemycie posadzki. Proszę o wykoszenie trawy także wokół starej plebanii.

 

Sakramentalny związek małżeński w sobotę zawarli Justyna Jakubaszek i Mateusz Wtykło.