Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023 r.

• adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.3o
  • nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła o godz. 20.3o

w dni powszedni nabożeństwa majowe po Mszy Św. o godz. 18.oo

• w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • w czwartek Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
  • w piątek wspomnienie Św. Filipa Neri, kapłana. Dzień Matki
  • w przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny.  Spowiedź wielkanocna przedłużona do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej – przykazanie kościelne mówi: Przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo 12 dzieci przystąpi pierwszy raz do Komunii Świętej.  Od poniedziałku rozpoczną Biały Tydzień.

1. Od poniedziałku rozpoczniemy modlitwę błogosławieństwa pól i modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Początek o godz. 19.20
  • w poniedziałek – Wólka Batorska od przepompowni do mostu kapliczki za mostem
  • we wtorek – Batorz II i Kolonia Wólka Batorska od Kolonii od krzyża do drogi Baranówka
  • w środę – Kolonia Batorz od rodziny Jana Kozika do Mirosława Kamińskiego
  • w czwartek – Ponikwy godz. 15.oo
  • w piątek – Batorz I rozpoczęcie na skrzyżowaniu dróg z ulicy słonecznej i na Aleksandrówkę.

1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam w piątek na godz. 18.oo.

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu. Do sprzątania zapraszam  rodziców dzieci pierwszokomunijnych.  W poniedziałek  proszę  o przemycie posadzki. Proszę o wykoszenie trawy także wokół starej plebanii.

Pogrzeb Janiny Sulowskiej z Wólki Batorskiej w poniedziałek o godz. 11.oo