III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

• Gorzkie Żale o godz. 15.oo
  • nowenna do Św. Józefa o godz. 18.45
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo. Zapraszam rodziny z Batorza I, które przeżyły czas nawiedzenia obrazu Chrystusa Króla

W tym tygodniu:

W Okresie Wielkiego Postu rozważanie Męki Jezusa i adoracja Krzyża od poniedziałku do środy   o godz. 20.3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.  W dni powszednie po Mszy Św.  o godz. 6.45 nowenna przed Uroczystością Św. Józefa

• w poniedziałek 10 rocznica pontyfikatu papieża Franciszka
  • w czwartek  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.oo. Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
  • w piątek Parafialna Droga Krzyżowa o godz. 17.oo.  – prowadzą mieszkańcy Batorza II
  • niedziela nazywana Laetare posiadająca akcent nadziei i chrześcijańskiej radości. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na misje.
  1. Kartki na kolejny tydzień znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła w piątek. Wynagradzamy w tym tygodniu za grzechy gniewu i nienawiści.
  2. Prosiłbym zwyczajem parafialnym o zbiórkę na kwiaty do grobu Pańskiego. Od przyszłej niedzieli można nabywać baranki wielkanocne jako jałmużna Caritas w cenie 10 zł.
  3. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Batorza Drugiego od Heleny Sulowskiej do Janusza Kowalskiego . W poniedziałek proszę o przemycie posadzki.  Po IV Niedzieli Wielkiego Postu: od Aliny Wieleba do Jana Winiarczyka.  Po V Niedzieli Wielkiego Postu–  Kolonia Wólka Batorska. Kościół na Święta przygotują mieszkańcy Batorz II Marka Sawickiego do Henryka Zarzecznego.

6.. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik Niedziela.

We wtorek pożegnaliśmy Wiktora Szymończyka z Wólki Batorskiej.