Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki– 01.01.2023 r.

• kończymy Oktawę Uroczystości Bożego Narodzenia
  • zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami. Intencja parafialna: o owoce misji świętych, pokój w Ukrainie oraz za nasze rodziny
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

1. W tym tygodniu:                                                                                                                                                                                                                                                                                              Msza Św. w intencji papieża Benedykta XVI w czwartek o godz. 13.oo
  • we wtorek wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i doktorów Kościoła
  • w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
  • I czwartek miesiąca. Spowiedź  od godz. 15.3o ( w piątek spowiedzi nie będzie ).  Po Mszy Św. o godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań  i   za kapłanów. Zapraszam w szczególnie apostolat „Margaretka” oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i przeżywające w tym roku rocznicę.

Godzina Święta od 23.oo do 24.oo

• w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo  i 16.oo. Na każdej Mszy Św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca na misje. Po Mszy Św. o godz. 16.oo nabożeństwo wynagradzające do Serca Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Może warto rozpocząć praktykę  9 pierwszych piątków miesiąca.
  • I sobota miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 17.oo nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.
  • w niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończymy Okres Bożego. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Mszę Św. o godz. 16.oo. Zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci starszych na Mszy Św. o godz. 11.oo, dla młodszych po Mszy Św. o godz.16.oo.

1. Zakończyliśmy rok 2022. W minionym roku przez sakrament chrztu do wspólnot Kościoła zostało włączone 12 dzieci. Do sakramentu małżeństwa przygotowywało się 9 par w tym 5 związków małżeńskich zostało zawarte w parafii. Odeszło do wieczności 15 osób. Zostało zakupione 40 tysięcy komunikantów. Według październikowego liczenia na Msze Święte niedzielne uczęszcza około 60- 65 % wiernych.

4. Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się z prośbą o zbiórkę darów osobom potrzebującym w Ukrainie: konserwy mięsne, rybne, pasztety itp. Zbiórka będzie w kościele od 6 stycznia do niedzieli 8 stycznia.

5. Peregrynację obrazu Chrystusa Króla w Batorzu Pierwszym rozpoczniemy 8 stycznia na sumie. Po Mszy Św. w procesji przeprowadzimy obraz na ulicę cmentarną do rodziny Grażyny Ogon. Zapraszam mieszkańców Batorza Pierwszego na sumę.

6. Wizytę duszpasterską rozpocznę od 9 stycznia. Za tydzień odczytam ofiary z opłatka a za dwa tygodnie sprawozdanie finansowe parafii.

7. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Batorza Pierwszego od Jerzego Kowalczyka do Stanisława Wójcika . W poniedziałek proszę o przemycie posadzki .

8. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik Niedziela.