II Niedziela Adwentu– 04.12.2022 r.

Dzisiaj

• Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: za katechetów, aby byli odważnymi świadkami. Intencja parafialna: o owoce misji parafialnych, o pokój w Ukrainie i dobrą spowiedź dla wszystkich parafian.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 19.oo.

W czasie Adwentu Msze Święte roratnie o godz. 17.oo

• w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 17.oo. Godzina Łaski od godz. 12.oo  do 13.oo.

Godzina Święta od 23.oo do 24.oo

1. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w dwie kolejne soboty na godz. 17.oo.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszam na Mszę Św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.oo.

5. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. Od 28 listopada w tej intencji  podejmują post, modlitwę różańcową i Komunię Św. mieszkańcy Kolonii Batorz.

6. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy. rodziny z Batorz Pierwszego: Lecznica, Bogumiła Regmunt i Piotr Sobótka.

W poniedziałek proszę o przemycie posadzki.

Następnie od 12 grudnia: od Jacka Brodowskiego do końca prawej strony.

Kościół na Boże Narodzenie przygotowują rodziny: od Romana Chechlińskiego do Andrzeja Jakubaszka.

7. Proszę o porządki na cmentarzu, nie tylko przy swoim grobie ale na całym terenie. Proszę o zabieranie ze sobą śmieci.

8. Świece wigilijne jako dzieło miłosierdzia znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

1. Można już roznosić opłatki – ofiary przeznaczymy także na remont dachu.

9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela z dodatkami..

Chór parafialny jako koordynatorzy zapraszają do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek .

Akcja wspiera dzieci w domach dziecka , domach samotnej matki i hospicjach w całej Polsce.

Zbiórka na naszym terenie przeprowadzona będzie jak w ubiegłych latach do 20 grudnia.

W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi dla dzieci i młodzieży takimi jak : proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy , słodycze , zabawki.

Prosimy o pozostawienie artykułów w wyznaczonych miejscach: Kościele, Gminnym Ośrodku Kultury  oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Batorzu .