Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022

Dzisiaj

 • różaniec za zmarłych godz. 15.3o
 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo. Zapraszam rodziny, które w minionym tygodniu przeżyły czas peregrynacji.

 

 

 1. W tym tygodniu:

          Różaniec  w intencji zmarłych polecanych w wypominkach od poniedziałku o godz. 19.3o. W sobotę

          zakończymy modlitwę za zmarłych Mszą Św. w intencji zmarłych na przestrzeni ostatniego roku             

          ( 20 listopad 2021  – 25  listopad2022 ). Można zgłosić zmarłych z rodziny poza parafią.

 

 • w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • we wtorek wspomnienie Św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego
 • czwartek wspomnienie Św. Męczenników: Andrzeja Dunc –Lac, kapłana i Towarzyszy

Godzina Święta od 23.oo do 24.oo

 • niedziela: Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – I Niedziela Adwentu.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z rodzicami zapraszam w piątek na godz. 16.oo. Po modlitwie będzie spotkanie dla rodziców.

 

 1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. Od 28 listopada proszę w tej intencji o post, modlitwę różańcową i Komunię Św. mieszkańców Kolonii Batorz. Dziękuję mieszkańcom Batorza Drugiego.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Batorz Pierwszego, z bloku: I klatę W poniedziałek proszę  o przemycie posadzki.

 

 1. Proszę o porządki na cmentarzu, nie tylko przy swoim grobie ale na całym terenie. Proszę o zabieranie ze sobą śmieci.

 

 1. W świece wigilijne będziemy modli się zaopatrywać jak dzieło miłosierdzia od przyszłej niedzieli. Cena 15 zł.

INFORMACJE DIECEZJALNE

Dnia 22 listopada godz. 19. w parafii pw. św. Józefa w Sandomierzu odbędzie się spotkanie formacyjne w ramach Duszpasterstwa Kobiet.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu 25 listopada rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Zgłoszenia do 22 listopada. Szczegóły na stronie diecezjalnej w zakładce kalendarium.

W nocy z 25/26 listopada w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Kościoła i Polski. Początek o godz. 20.30. Szczegółowy program znajduje się na stronie diecezjalnej w zakładce kalendarium.

Od jutra w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam do skorzystania z przygotowanych materiałów, które mają pomóc w dobrym przeżyciu tego tygodnia.