XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

Dzisiaj

 • Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 16.oo.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 19.oo. Zapraszam na modlitwę mieszkańców Batorza Drugiego, którzy w minionym tygodniu  przeżyli czas nawiedzenia obrazu Chrystusa Króla.

 

 1. W tym tygodniu:

               W sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa w dni powszednie po Mszy Św.  o godz. 17.oo w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.oo.

 

 • w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 6.45
 • we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
 • w środę wspomnienie Św. Wacława, męczennika
 • w czwartek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Godzina Święta od 23.oo do 24.oo
 • w piątek wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.oo. Procesja różańcowa przez ulicę cmentarną   i Batorz Drugi około godz.  18.3o.  Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • I niedziela miesiąca. Odpust parafialny ku czci Św. Anioła Stróża. Suma odpustowa o godz. 12.oo. proszę aby feretrony w czasie procesji ponieśli członkowie Koła Żywego Różańca. Różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i rocznicowe. Zapraszam chór, scholę i orkiestrę oraz wspólnotę parafialną do uroczystego przeżywania tego dnia.

   Spowiedź przed odpustem: czwartek od godz. 22.oo do 23.oo; piątek od godz. 19.oo do 20.oo i w sobotę od godz. 16.oo do 17.oo.

 1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji post podejmą mieszkańcy Ponikw do 3 października. Od wtorku 4 października proszę o modlitwę i post mieszkańców Batorza II.

 

4.Wyjazd członków Koła Żywego Różańca zapraszam na spotkanie diecezjalne w Radomyślu będzie miało miejsce w sobotę 1 października. Zgłosiło się 11 osób. Zbiórka pod kościołem o godz. 8.2o.

 

5. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Batorz Pierwszego od Wiesławy Placha do Jerzego Boczka. W poniedziałek proszę o przemycie posadzki i o porządki na święto parafii – odpust.

 

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.

 

           

W poniedziałek pogrzeb Franciszka Stachyry z Wólki  Batorskiej o godz. 10.3o. Różaniec dzisiaj    o godz. 17.15