XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022 r.

Dzisiaj

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa   o godz. 20.oo.

Codziennie od poniedziałku do środy apel jasnogórski o godz. 21.oo oraz  różaniec w intencji trzeźwości, o owoce misji świętych i w intencji pokoju. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości.

Rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i katechetyczny. Spowiedź w środę od godz. 17.oo do 18.oo. Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego o godz. 8.15. Z Panią Dyrektor zapraszamy władze samorządowe, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców a przede wszystkich dzieci.

Peregrynacja obrazu Chrystusa Króla w Batorzu II rozpocznie się w niedzielę 11 września na Mszy Św. o godz. 11.oo.

• w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • we wtorek Msza Św. wotywna o naszym patronie Św. Stanisławie o godz. 6.45
  • w środę Msza Św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 6.45.  Zakończenie modlitwy apelowej.
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji o godz. 18.oo. Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo.                                                                                                                                                                                            1 września to dzień wybuchu II wojny światowej, modlimy się za poległych za Ojczyznę oraz    o pokój na świecie.
  • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.3o. Msza Św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.oo
  • I sobotę miesiąca. wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo. Procesja ulicą Słoneczną około godz. 20.oo
  • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

Na Mszy św. o godz. 11.oo odbędzie się uroczyste wprowadzenie uchwał synodalnych do świątyni. Dokumenty synodalne zostaną wniesione przez osoby świeckie w procesji wejścia
i umieszczone w eksponowanym miejscu w prezbiterium świątyni. Przed rozpoczęciem Mszy
Św., będzie odczytany dekret Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza
zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne.

1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji post podejmą mieszkańcy Ponikw do 3 października.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Kolonii Batorz od Jana Kozika do Dariusza Wójcika . W poniedziałek proszę  o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.

W sobotę 3 września sakramentalny związek małżeński zawrą Dariusz Wnuk i Milena Pizoń.