XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

Dzisiaj

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.
  • Msza Św. o godz. 16.oo z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP

Codziennie od poniedziałku do soboty apel jasnogórski o godz. 21.oo oraz  różaniec w intencji trzeźwości, o owoce misji świętych i w intencji pokoju. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości.

• w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 7.3o 11.oo i 16.oo. Na każdej Mszy Św. błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców. Wieczorem akatyst i modlitwa różańcowa zakończone apelem jasnogórskim o godz. 20.oo
  • we wtorek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
  • w środę wspomnienie Św. Jacka, kapłan
  • w czwartek Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo, indywidualnie.
  • w sobotę wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Msze Św. od środy do piątku o godz. 7.00 i 7.3o. W sobotę o godz. 17.45 i 18.3o.

1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji post podejmą mieszkańcy Ponikw.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej od Andrzeja Białka do Sławomira Pizoń. We wtorek proszę o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy.

1. Dziękuje za podpisy złożone pod projektem ustawy w obronie chrześcijan.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela oraz dwumiesięcznik

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła zostały włączone dzieci: Adrianna Krawczyk z Lublina i Franciszek Matysiak z Ponikw.