XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022 r.

Dzisiaj

 • Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: za małych i średnich przedsiębiorców. Intencja parafialna: w intencji nowych powołań, o owoce misji świętych i pokój w Ojczyźnie, w Ukrainie i świecie.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 20.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

Codziennie od poniedziałku do soboty apel jasnogórski o godz. 21.oo oraz  różaniec w intencji trzeźwości, o owoce misji świętych i w intencji pokoju. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości.

 

 • w poniedziałek wspomnienie Św. Dominika, kapłana
 • we wtorek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
 • w środę Święto Św. Wawrzyńca, diakon, męczennika
 • w czwartek wspomnienie Św. Klary, dziewicy

Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo.

 • w niedzielę Msza Św. o godz. 16.oo z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP

      

 1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji podejmujemy modlitwę i post. Z Batorza I podjęło post 60 osób ( w tym i rodziny ) od 20 czerwca do 15 sierpnia. Teraz post podejmą mieszkańcy Ponikw.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej Las do Jerzego Grabosia . W poniedziałek proszę o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy.

 

 1. W przyszłą niedzielę odczytam ofiarodawców ostatniej składki na Msza Św. o godz. 7.3o i 11.oo.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela oraz dwumiesięcznik