XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022 r.

Dzisiaj

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 20.oo.

Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania do Krwi Chrystusa po Mszy Św.  o godz. 6.45

• w poniedziałek Święto Św. Jakuba, Apostoła. Dzień imienin ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza
  • we wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP
  • środę Msza Św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
  • w czwartek Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo.
  • w piątek wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza

1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji podejmujemy modlitwę i post. Prosiłbym mieszkańców Batorza I od ulicy cmentarnej do końca o podjęcie tego dzieła. Osoba podejmująca post prosiłbym aby przystąpiła w tym dniu do Komunii Świętej i odmówiła różaniec w tej intencji.  W niedzielę i uroczystości nie będziemy podejmowali postu.

1. Peregrynacja obrazu Chrystusa Króla w Batorzu II rozpocznie się po żniwach.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej od Krzysztofa Krawczyka do Zygmunta Wcisło. W poniedziałek proszę o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy.

1. Proszę każdego radnego o zorganizowanie po 2 osoby na piątek do pomocy przy cięciu desek w tartaku pana Piotra Skrzypka.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.