XIV Niedziela Zwykła – 03.07.2022 r.

Dzisiaj

 • zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: za osoby starsze, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały młodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. Intencja parafialna; o pokój w Ukrainie, o nowe powołania i dobre przygotowanie i owoce misji w naszych rodzinach
 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 20.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania do Krwi Chrystusa po Mszy Św.  o godz. 6.45

 

 • w poniedziałek Msza Św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 6.45. Rocznica sakry i ingresu Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza (2009 r. ) – modlimy się w jego intencji
 • we wtorek Msza Św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 6.45.
 • w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 • I czwartek miesiąca. Razem z dziećmi komunijnymi dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i za kapłanów. Po mszy Św. o godz. 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji

Godzina Święta od godz. 23.oo – 24.oo.

 • w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

        

 1. Przygotowujemy się do Misji Świętych w maju przyszłego roku. W tej intencji podejmujemy modlitwę i post. Mieszkańcy Batorza I do rodziny Zbigniewa Zyśko przez 30 dni trwają na tej modlitwie. Osoba podejmująca post prosiłbym aby przystąpiła w tym dniu do Komunii Świętej i odmówiła różaniec w intencji misji. W niedzielę i uroczystości nie będziemy podejmowali postu. Prosiłbym od przyszłego tygodnia o podjecie postu mieszkańców Batorza I od ulicy cmentarnej do końca Batorza.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. Do sprzątania kościoła i terenu wokół zapraszamy rodziny z Wólki Batorskiej od Kazimierza Zyśko do Aleksandra Widomskiego. . W poniedziałek proszę o przemycie posadzki oraz o wykaszanie trawy.

 

 1. Wywóz śmieci z cmentarza – 4 220 zł. Za tydzień taca przeznaczona na ubezpieczenie kościoła.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela oraz dwumiesięcznik  Miłujcie się.

 

             Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła został włączony Mateusz Zielonka z Kolonii Batorz..