V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022 r.

Dzisiaj

  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 19.3o.
  • nabożeństwo majowe z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 20.3o zakończone apelem jasnogórskim

 

  1. W tym tygodniu:

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 20.3o w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo. Codziennie  o  godz. 21,.oo dzwony przypominają nam o tym miesiącu Maryi i wzywać do apelu jasnogórskiego.

 

            *   w  poniedziałek Święto Św. Andrzeja Boboli, Kaplana i męczennika, Patrona Polski

            *   w środę rozpoczniemy nowennę za dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej ich rodzin i

                naszą wspólnotę o żywą wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii

        

 

  1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół do uroczystości niedzielnej. Do sprzątania zapraszam rodziny z  Batorza II od Tomasa Twarogowskiego do Andrzeja Kowalczyka. Prosiłbym o przemycie posadzki we w poniedziałek i wykaszanie trawy na palcu za stara plebanią oraz podlewanie kwiatów.

 

  1. Rocznica I Komunii Świętej 26 maja na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

 

  1. Błogosławieństwo pól o godz. 19.15:

środa – Kolonia Batorz od rodziny Jana Kozika do rodziny Mirosława Kamińskiego

czwartek – Wólka Batorska od przepompowni do mostu kapliczki za mostem

 piątek – Batorz II i Kolonia Wólka Batorska od drogi Baranówka przez Kolonie do krzyża                 

                w  Batorzu II

 

  1. Peregrynacja obrazu Chrystusa Króla w Ponikwach rozpocznie się w niedzielę 22 maja. pP Mszy św. o godz. 16.oo delegacja odbierze obraz i procesjonalnie wniesiemy do kaplicy. Msza Św. koło   godz. 17.3o

 

  1. Dziękujemy tym, którzy pracowali przy ścinaniu drzew: Jednostka OSP Wólka Batorska pod dowództwem naczelnika Jerzego Winiarczyka i pilarza Grzegorza Czuby kilkunastu strażaków oraz w Batorzu –  OSP Batorz kilku strażaków, pilarz Henryk Sobótka oraz Stanisław Wójcik, Sławomir Daśko, Jacek Siennicki, Jacek Pyrak, Przemysław Kozik, Łukasz Wójcik i Henryk Sawicki.

W Wólce Batorskiej przy obróbce i transporcie pracowali – 3 dni: Henryk Michałek WB,  Robert Brodowski BI,; 2 dni – Stanisław Wójcik BI, Bartłomiej Tylus ( Błażek ), 1 dzień – Stanisław Szymończyk WB, Józef Trzciński WB, Krzysztof Michalczyk KB.

W Batorzu I rodzina Marka Rębisza.

Drzewo składowane jest na Bazie Urzędu Gminy. W najbliższym czasie nastąpi cięcie i suszenie.    O pomoc prosić będziemy tartaki działające w Batorzu. Wycięte drzewo na parkingu planujemy również przeznaczyć na materiał.

 

  1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.