IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

Dzisiaj

• Niedziela Dobrego Pasterza– rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 19.3o.
  • nabożeństwo majowe z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 20.3o zakończone apelem jasnogórskim

Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony uwielbieniu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 20.3o w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo. Codziennie  o  godz. 21,.oo dzwony będą nam przypominać o tym miesiącu i wzywać do apelu jasnogórskiego.

*   w  poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa męczennika. Głównego

Patrona Polski.   Patrona naszej parafii. Msze św. godz. 7.3o 11.oo i 18.oo.

Nabożeństwo majowe o godz. 20.3o.

Suma odpustowa o godz. 11.oo. proszę  o przygotowanie procesji: strażaków –

baldachim krzyż i  figurę Zmartwychwstałego; Róże Różańcowe  – feretrony

Matki Bożej – MB fatimskiej – Batorz I;  MB Częstochowskiej – Batorz II; MB

Niepokalanej – Wólka Batorska. Wspólnota Intronizacyjna  – feretrony Chrystusa

Króla i Serca Jezusowego; Mieszkańcy Kolonii Batorz – feretron św. Antoniego.

Zapraszam chór i scholę.

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół do uroczystości niedzielnej. Do sprzątania zapraszam rodziny z  Batorza II od Jana Jakubaszka do Pawła Pizonia.. Prosiłbym o przemycie posadzki we wtorek i wykaszanie trawy oraz podlewanie kwiatów.

1. W czwartek spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.oo.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.